Sağlık-Emniyet-Çevre (SEÇ) yükümlülükleri, Worldgas’ın öncelik verdiği konuların başında gelmektedir. İş prensiplerimizden biri olan SEÇ politikası, faaliyetlerimizin kazasız ve insanlara ya da çevreye zarar verilmeden sürdürülmesini hedeflemektedir.

Worldgas için çalışan herkes SEÇ prensiplerinin doğru uygulanmasından sorumlu bulunmaktadır.                                                

Worldgas ürünlerinin almış olduğu TS ( Türk Standartları), ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 ( Entegre Yönetim Sistemi) kalite sertifikalarıyla, şirket, sektörünün lideri olma yolunda önemli adımlar atmıştır.  

Worldgas; çalışanlarının kullandığı özel giysilerden, tüketicinin mutfağına ulaşan tüpe kadar her noktada, emniyet’i, en önemli konu olarak görmektedir. İş sürecinde yaşanabilecek her türlü duruma karşı farklı emniyet tedbirlerini en üst seviyelerde almak Worldgas’ın iş prensipleri arasındadır. Örneğin, Worldgas tesislerinde çalışan tüm Worldgas personeli, yanmayı geciktirici özelliğe sahip özel kıyafetler giymektedirler. Bu kıyafetler son derece pahalı olmalarına rağmen, Worldgas’da, her zamanki güvenlik prensipleri ön planda tutularak standart haline getirilmiştir.

Bunun yanısıra, çift kademeli valf ve kilit mekanizmalı detantörler(regülatörler) sayesinde Worldgas tüpleri tam sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Tüm Worldgas tüpleri dolum sonrası elektronik gaz kaçağı kontrolü ve test havuzlarından geçerek test edilmektedir. Bütün tüpler, özel mavi mühürlü kapak sayesinde tam dolum garantisine sahiptirler. Bu önlemler sayesinde Worldgas kullanıcıları, tüplerinin tam dolu ve güvenli olduğunu bilerek gönül rahatlığı içerisinde kullanmaktadır.

Worldgas, Terminallarinden Tesis ve depolarına, ikmal verdiği Otogaz istasyonlarına kadar, tüm LPG dağıtım zincirini de aynı yüksek kalite ve Emniyet standartlarında gerçekleştirmektedir.

Hizmet sektöründe “İnsan” faktörünün ve emniyet kurallarının önemi nedeniyle, her seviyede çalışanın eğitimi yaşamsal önem taşımaktadır. Worldgas hem kendi personeline, hem de Bayi, Operatör ve Servis elemanlarına;

  • LPG Ürün Emniyet Bilgisi,
  • Acil Durumlara Hazırlık,
  • Worldgas SEÇ-G Politikaları,
  • Sürücü Yorgunluğu ile Mücadele,
  • LPG ile İlgili Acil Durumlarda Temel İlkyardım Bilgisi,
  • Ürün, Hizmet ve Servis kalitesiyle ilgili olarak eğitimler verir.

Worldgas Bayilerinin, “Tüp dağıtım araçlarının şoförleri” ile “tüp dağıtım personelinin” TMMOB'a bağlı ilgili meslek odaları tarafından düzenlenecek eğitim programlarına katılarak "LPG Yetkili Personel" belgesi almaları zorunludur.Bunun yanında araç şoförlerinin ayrıca, ilgili SRC Türü Mesleki Yeterlilik Belgesini almaları gereklidir.